Faber MatriX 1050/650 I

Ciepłe, przytulne miejsce przy kominku dokładnie w Twoim stylu. Dzięki linii MatriX możesz stworzyć kominek swoich marzeń dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  • Piękny kominek Faber, który wpasuje się w Twój gust oraz najnowsze trendy wystroju wnętrz
  • Dzięki opatentowanemu palnikowi Log Burner 2.0 możesz długimi godzinami delektować się zachwycającym blaskiem płomieni. Nawet gdy są one ustawione na minimalną wysokość, obraz ognia jest wyrazisty i bogaty
  • Moduł świetlny Symbio tworzy realistyczny obraz żaru dogasających płomieni
  • Szyba kominka może bezpośrednio przylegać do krawędzi zabudowy

Serce każdego kominka
Opatentowany palnik

Na zdjęciu ogień z palnika Faber Log Burner 2.0 - Nasz Dom - Poznań

Dobrze znany efekt płomieni kominków gazowych Faber jest zasługą ich palników (Burners). To wynik naszej pracy, własnych narzędzi technologicznych, lat rozwoju i doświadczenia. Wraz z elementami dekoracyjnymi paleniska, takimi jak ceramiczne polana, palnik określa charakter ognia. Czy jest on rozłożony na całej powierzchni paleniska czy skupiony na środku, czy tworzy poziomą linię czy płonie w pionie, czy ma charakter dynamiczny czy bardziej zbalansowany. Wszystko kwestia gustu!

Faber Log Burner® 2.0
Czyste doświadczenie obozowego ogniska

Log Burner® 2.0 ożywia wspomnienia iskrzącego się obozowego ogniska w niewiarygodnie realistyczny sposób – z centralnie usytuowanymi polanami w otoczeniu wypalonego drewna. Do Ciebie należy wybór czy preferujesz aby ogień skupiał się wyłącznie na środku paleniska czy też wokoło płonących szczap drewna. Płomienie pojawiają się już w parę sekund po uruchomieniu kominka i można go w bardzo precyzyjny sposób dostosować do własnych potrzeb.

Od dołu, przez popiół przenika mieniący się żar zwęglonego drewna - moduł świetlny Faber Symbio®. Jego ciepła poświata sprawia, że obraz ognia jest wyrazisty oraz bogaty, nawet gdy płomienie ustawione są na minimalną wysokość. Podstawowe funkcje są łatwe w obsłudze za pomocą standardowo dostarczonego pilota. Korzystanie z dodatkowych umożliwia aplikacja Faber ITC dostępna na smartfon lub tablet.

Na zdjęciu kominek gazowy Faber MatriX 1050/650 I - Nasz Dom - Poznań

Aplikacja Faber ITC
Czerp jeszcze więcej korzyści z kominka Faber

Na zdjęciu aplikacja Faber ITC - Nasz Dom - Poznań

Faber ITC (Inteligentny Sterownik Techniczny) umożliwia nadzorowanie pracy kominka gazowego Faber za pomocą smartfona lub tabletu. Oprócz standardowych funkcji, Faber ITC posiada szereg dodatkowych opcji.

Odpręż się przed migoczącymi płomieniami korzystając z zaprogramowanego „relaksującego” ustawienia efektu ognia, nastaw stałą temperaturę w pomieszczeniu albo czas pracy kominka za pośrednictwem swojego smartfona lub tabletu. Możesz ustawić urządzenie, aby wyłączyło się automatycznie kiedy przez dłuższy czas nikogo nie ma w pokoju.

Faber ITC zachowuje także dane dotyczące historii użytkowania, potrzeb serwisowych oraz sygnalizuje, gdy tylko wymagany jest przegląd techniczny. Informacje te pomagają serwisantom firmy Faber w bardziej efektywnym przeprowadzaniu konserwacji kominka.

Poświata żaru Symbio®
Nastrój tworzony przez rozgrzane do czerwoności węgielki

Moduł świetlny Symbio® umożliwia doświadczenie pełnego obrazu świetlistego żaru dogasających płomieni. Symbio® generuje impulsy świetlne przebijające się przez dolna warstwę popiołu oraz węgielków, które promieniują ciepłym, czerwonym blaskiem. Moduł Symbio® kreuje nastrojową atmosferę, szczególnie gdy płomienie są zredukowane do minimum lub kiedy są zupełnie wyłączone. Technologia LED sprawia, że moduł pobiera mało energii i jest zupełnie pozbawiony funkcji grzewczych. Obsługa Symbio® za pomocą pilota zdalnego sterownia albo aplikacji ITC jest wyjątkowo łatwa.

Symbio® jest dostępny z serią gazowych kominków MatriX (za wyjątkiem serii liniowej MatriX Linear) oraz standardowo dostarczany z modelem Vejen.

Na zdjęciu poświata żaru dzięki podświetlaniu Symbio® - Nasz Dom - Poznań

Dane techniczne
Faber MatriX 1050/650 I

Typ gazowy
Rodzaj wewnętrzny
Model do zabudowy
Widok na palenisko frontowy
Forma horyzontalna
Rodzaj szkła Standard
Szkło antyrefleksyjne
Rodzaj palnika Log burner 2.0
Pilot ITC (Honeywell)
Klasa energetyczna B
Minimalna moc cielpna (kw) 4.3
Nominalna moc cieplna (kw) 10.0