Faber MatriX 450/650 III

Ciepłe, przytulne miejsce przy kominku dokładnie w Twoim stylu. Dzięki linii MatriX możesz stworzyć kominek swoich marzeń dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  • Piękny kominek Faber, który wpasuje się w Twój gust oraz najnowsze trendy wystroju wnętrz.
  • Dzięki opatentowanemu palnikowi Log Burner 2.0 możesz długimi godzinami delektować się zachwycającym blaskiem płomieni. Nawet gdy są one ustawione na minimalną wysokość, obraz ognia jest wyrazisty i bogaty.
  • Moduł świetlny Symbio tworzy realistyczny obraz żaru dogasających płomieni.
  • Szyba kominka może bezpośrednio przylegać do krawędzi zabudowy.

Serce każdego kominka
Opatentowany palnik

Na zdjęciu ogień z palnika Faber Log Burner 2.0 - Nasz Dom - Poznań

Dobrze znany efekt płomieni kominków gazowych Faber jest zasługą ich palników (Burners). To wynik naszej pracy, własnych narzędzi technologicznych, lat rozwoju i doświadczenia. Wraz z elementami dekoracyjnymi paleniska, takimi jak ceramiczne polana, palnik określa charakter ognia. Czy jest on rozłożony na całej powierzchni paleniska czy skupiony na środku, czy tworzy poziomą linię czy płonie w pionie, czy ma charakter dynamiczny czy bardziej zbalansowany. Wszystko kwestia gustu!

Faber Log Burner® 2.0
Czyste doświadczenie obozowego ogniska

Log Burner® 2.0 ożywia wspomnienia iskrzącego się obozowego ogniska w niewiarygodnie realistyczny sposób – z centralnie usytuowanymi polanami w otoczeniu wypalonego drewna. Do Ciebie należy wybór czy preferujesz aby ogień skupiał się wyłącznie na środku paleniska czy też wokoło płonących szczap drewna. Płomienie pojawiają się już w parę sekund po uruchomieniu kominka i można go w bardzo precyzyjny sposób dostosować do własnych potrzeb.

Od dołu, przez popiół przenika mieniący się żar zwęglonego drewna - moduł świetlny Faber Symbio®. Jego ciepła poświata sprawia, że obraz ognia jest wyrazisty oraz bogaty, nawet gdy płomienie ustawione są na minimalną wysokość. Podstawowe funkcje są łatwe w obsłudze za pomocą standardowo dostarczonego pilota. Korzystanie z dodatkowych umożliwia aplikacja Faber ITC dostępna na smartfon lub tablet.

Na zdjęciu kominek gazowy Faber MatriX 450/650 III - Nasz Dom - Poznań

Dane techniczne
Faber MatriX 450/650 III

Typ gazowy
Rodzaj wewnętrzny
Model do zabudowy
Widok na palenisko trójstronny
Forma Pionowy
Rodzaj szkła Standardowa,
Szkło antyrefleksyjne
Rodzaj palnika Log burner 2.0
Pilot Symax, ITC (Mertik)
Klasa energetyczna A
Minimalna moc cielpna (kw) 3.2
Nominalna moc cieplna (kw) 6.8