Piec gazowy Alfa Forni One
Opalany gazem „Alfa Forni One” to świetna opcja, jeśli chcesz mieć przenośny piekarnik i nie możesz spalać drewna z powodu ograniczeń prawnych. Nowy „Alfa Forni One” to profesjonalny piec, który z pewnością sprawi, że Twoi sąsiedzi zzielenieją z zazdrości!
- nagrzewa się w zaledwie 10 minut i piecze pizzę jak autentyczny neapolitański piekarnik
- rozmiar piekarnika: 73x55x48 cm, waga: 55 kg
- rozmiar podłogi piekarnika: 50 × 40 cm
- zużywa tak mało energii jak dwa pierścienie gazowe!
Ogrodowy piec do pizzy
Opatentowana technologia przepływu ciepła
- drzwi wyposażone w wizjer do ciągłego monitorowania żywności, nawet gdy są zamknięte
- komora gotowania w całości wykonana ze wzmocnionej stali nierdzewnej
- podwójna warstwa izolacji z włókna ceramicznego zatrzymuje ciepło i zapobiega przegrzaniu zewnętrznej ramy
- cztery cegły ogniotrwałe w podłodze mają grubość prawie 3 cm (1,2 cala), aby stopniowo wchłaniać i uwalniać ciepło
- łopatka piekarska do pizzy typu „wsuń i wysuń” pozwala w pełni wykorzystać „Alfa One” do wypiekania pizzy, chleba i calzonów
- opatentowana technologia przepływu ciepła zapewnia doskonałą wydajność gotowania
- usta piekarnika „Alfa One” są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować ilość ciepła w komorze oraz łatwiej obracać pizzę w jej wnętrzu

Alfa Forni Italia
Historia prawdziwa
Alfa Forni jest firmą specjalizującą się w piecach opalanych drewnem i gazem, kominkach i cegłach ogniotrwałych. W ostatnich latach koncentruje się głównie na piecach opalanych drewnem i gazem do użytku domowego i profesjonalnego. Jej główna siedziba znajduje się w Anagni, miasteczku między Rzymem a Neapolem uważanym za miejsce narodzin pizzy. Warta uwagi wydaje się być historia jej powstania. Mianowicie, w 1977 r. Rocco i Marcello, dwaj kuzyni z południa Włoch, postanowili zbudować piec opalany drewnem. Potrzebowali go na przyjęcia, które organizowali na podwórzu. Pragnęli, by przygotowywane w nim jedzenie, było tak dobre, jak to z domowych pieców. Zaliczyli wiele nieudanych prób, zanim zbudowali „Forno Tradizionale” – piec, który świetnie spełniał ich oczekiwania.
Prace nad piekarnikiem
Na tym się jednak nie skończyło. W 2010 roku syn Rocco, Andrea, zauważył, że goście na przyjęciach uwielbiają jeść pizzę, ale nie lubią na nią zbyt długo czekać. Do tego czasu opatentowana przez jego ojca i wuja technologia przepływu ciepła sprawdziła się doskonale w grzejnikach ze stali nierdzewnej. Andrea zapytał więc: „Dlaczego nie wykorzystać tego w naszych piekarnikach?”. Jego ojciec i wujek byli początkowo bardzo sceptyczni, bo Forno Tradizionale był od lat ich ulubionym produktem i niechętnie widzieliby jakiekolwiek jego modyfikacje. Ostatecznie jednak Andrea obiecał nie naruszać w żaden sposób ich oryginalnego pomysłu. Udało mu się to – stworzył piec, który w 10 minut osiąga pożądaną temperaturę i wypieka pizze dla 50 osób w godzinę.