Kominki gazowe - zalety

Do podstawowych zalet kominków gazowych należy zaliczyć łatwość obsługi za pomocą dedykowanego pilota lub aplikacji na telefon bądź tablet. Umożliwiają one regulację wielkości płomienia, automatyczne włączanie i wyłączanie (funkcja termostatu), a także dobór odpowiedniego stylu palenia, co gwarantuje zróżnicowanie wyglądu ognia.

Realistyczny efekt paleniska
Opatentowany palnik

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym kominki gazowe dają efekt paleniska praktycznie nie do odróżnienia od kominka opalanego drewnem.

Kominki do procesu spalania zasilane są powietrzem z zewnątrz budynku, dzięki czemu można je z powodzeniem instalować w domach z systemem mechanicznej wentylacji (rekuperacją).

Efekt paleniska - Kominki Gazowe - Poznań

Stałe zasilanie
Gaz ziemny z instalacji lub z butli gazowej LPG

Kominki gazowe mogą być zasilane gazem ziemnym z sieci lub z butli gazowej LPG. Brak problemów z pozyskaniem drewna opałowego oraz jego składowaniem i transportem również nie pozostaje bez znaczenia. Warto zauważyć, że dzięki zamkniętej komorze i braku konieczności otwierania paleniska w celu dołożenia opału, unikamy problemu z zabrudzeniem wnętrza, w którym stoi kominek. Eksploatacja ogranicza się zatem do czyszczenia szyb i elementów dekoracyjnych maksymalnie dwa razy w sezonie grzewczym.

Na zdjęciu butle gazowe LPG firmy Gas-Bank - Kominki gazowe - Poznań

Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania
Automatyka kontrolująca proces spalania

Kolejną zaletą kominków gazowych jest fakt, że są urządzeniami w pełni bezpiecznymi w użytkowaniu. Odpowiedzialna jest za to automatyka kontrolująca proces spalania gazu i odprowadzania spalin. W momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów eksploatacyjnych, takich jak zgaśnięcie płomienia czy zanik ciągu kominowego, kominek zostaje automatycznie wyłączony, a dopływ gazu odcięty. Paląc w kominku gazowym, nie musimy obawiać się wypadnięcia płonących polan, zadymienia salonu w wyniku nieumiejętnego dokładania opału czy też zapalenia sadzy w kominie.

Na zdjęciu termostat firmy Honeywell - Kominki gazowe - Poznań

Podtrzymanie ciepła
Pilot z termostatem

W większości oferowanych przez nas modeli wkładów istnieje funkcja podtrzymywania ciepła. Dzięki wbudowanemu w pilota termostatowi kominek może automatycznie uruchamiać się i gasić w celu podtrzymania zadanej temperatury.

Na zdjęciu pilot z termostatem firmy Faber - Kominki gazowe - Poznań